Ciranova - wybrane produkty

 

 

ciranova_outdoor-woodcleaner

 

 

Ciranova WOODCLEANER – preparat stosowany do oczyszczania desek tarasowych, zarówno pozostających w stanie surowym, jak i już zaimpregnowanych. Dedykowany jest produktom wykonanym z naturalnego drewna oraz kompozytów. Z powodzeniem używany jest również do odtłuszczania drewna (zwłaszcza tego egzotycznego) z zabrudzeń różnego typu. Mogą to być zanieczyszczenia naturalne lub wynikające z warunków, w jakich deski były transportowane bądź magazynowane. Stosowanie preparatu zaleca się jeszcze przed nałożeniem pierwszej warstwy oleju do drewna.

Zgodnie z uwagami producenta, przed użyciem preparatu należy nieco zwilżyć drewno, a następnie nakładać produkt przy pomocy miękkiej szczotki. Po wsiąknięciu wystarczy spłukać deski wodą i pozostawić do wyschnięcia. Dla uzyskania lepszego efektu zaleca się również zastosowanie preparatu Decking Oil.

Cena: 392,37 zł brutto opakowanie 5,0l
Wydajność: (przy opakowaniu 5 l) wynosi ok. 50 m2. Zużycie zależne jest od wielu czynników, w tym m.in. stopnia zabrudzenia desek tarasowych, metody aplikacji, pożądanego efektu estetycznego itp.

ciranova_outdoor-degreyer

Ciranova DEGREYER (inaczej odszarzacz) – preparat przeznaczony do czyszczenia elementów drewnianych pokrytych patyną. Służy do tzw. odszarzania, a zatem usuwania wszelkich odcieni szarości z drewna znajdującego się na zewnątrz. Produkt można z powodzeniem stosować podczas czyszczenia desek tarasowych, części wchodzących w skład elewacji, a także mebli ogrodowych oraz innych przedmiotów wykonanych z drewna i pokrytych patyną. Produkt jest szczególnie dedykowany dla modrzewia syberyjskiego oraz odmian egzotycznych (takich jak garapa, bangkirai, tatajuba czy massaranduba).

Zgodnie z zaleceniem producenta preparat należy nakładać na nieco zwilżone drewno przy użyciu miękkiej szczotki. Po zastosowaniu produktu warto sięgnąć po olej ochronny Decking Oil.

Cena: 232,47 zł brutto za opakowanie 2,5 l.
Wydajność (przy opakowaniu 2,5l) wynosi ok. 12,5-20 m2. Zużycie zależne jest od kilku czynników, w tym gatunku drewna, stopnia zniszczeń, pożądanego efektu estetycznego, metod aplikacji itp.

 

ciranova_decking oil 

Ciranova DECKINGOIL – wysokiej jakości ekologiczny olej do desek tarasowych, mebli ogrodowych oraz do zastosowania uniwersalnego (drewno na zewnątrz: altany, podbitki, elewacje, płoty itp). Deckingoil posiada funkcję Extreme double UV protection (ochronne działanie pigmentów + filtrów UV). Bezbarwny z UV + 7 kolorów z UV (w tym dwa nowoczesne odcienie szarości).

• uniwersalny olej do drewna
• oryginalny efekt wizualny: pomiędzy olejem, a lazurą z widoczną powłoką ochronną
• do wszystkich gatunków drewna, iglastych (np. modrzew syberyjski, modrzew europejski, daglezja, świerk, sosna) oraz egzotycznych (np. bangkirai, massaranduba) oraz liściastych np. akacja.
• do zastosowania na podbitki dachowe, elewacje drewniane, tarasy drewniane, inne drewniane elementy architektury
• bezbarwny z UV + 7 nowoczesnych kolorów z UV (5 brązów + 2 nowoczesne szarości)
• duża zawartość cząstek stałych (podczas aplikacji należy często i intensywnie mieszać)
• Extreme double UV protection – podwójna ochrona przed UV: pigment + bloker UV (bloker UV dodawany jest również do oleju z kolorem, a nie tylko do wersji bezbarwnej. 

Cena: 357,50 zł brutto puszka 2,5l
Wydajność: ok. 12-15 m2 z litra. Zaleca się nakładanie dwóch warstw. Wydajność z puszki 2,5l przy nakładaniu dwóch warstw wynosi ok. 33,75 m2 (w zależności od gatunku drewna, od sposobu i doświadczenia w aplikowaniu, od pożądanego efektu estetycznego, a przede wszystkim od tego, czy drewno jest nowe, czy zwietrzałe oraz czy gładkie, czy ryflowane).

 

 

Ciranova WOODPROTECTOR – tani, naturalny, wysokiej jakości bezbarwny olej do drewna (do desek tarasowych, mebli ogrodowych oraz ogólnego zastosowania). Można stosować do wszystkich rodzajów drewna, w tym drewna egzotycznego – chroni i nadaje naturalny efekt. Nadaje się również do częstszego stosowania pielęgnacyjnego na Decking Oil. Stworzony na bazie naturalnych składników. Woodprotector jest wodoodporny, chroni przed porastaniem mchem czy szarzeniem się drewna. 

Cena: 392,37 zł brutto opakowanie 5,0l
Wydajność z opakowania 5,0l ok. 50,0 m2 (w zależności od gatunku drewna, od sposobu i doświadczenia w aplikowaniu, od pożądanego efektu estetycznego, a przede wszystkim od tego, czy drewno jest nowe, czy zwietrzałe oraz czy gładkie, czy ryflowane).

ciranova_outdoor-afwerking_woodprotector