Aluminiowe pergole tarasowe

Tarasola

Korzystanie z tarasu jest wyjątkowo relaksujące, dające wytchnienie, zwłaszcza w otoczeniu pięknej zieleni. Czasami tę radość zaburzyć mogą rażące w oczy promienie słoneczne i nieznośny upał. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest budowa pergoli. Pergole stosowano już w architekturze ogrodowej średniowiecza. Współcześnie są to wolnostojące konstrukcje przypominające altanę. Mają one na celu zapewnienie ochrony przed słońcem i deszczem. Najczęściej budowane są z elementów drewnianych lub metalowych. Ażurowa konstrukcja pozwala na dowolne regulowanie dopływu światła słonecznego padającego na taras, co sprzyja tworzeniu przyjemnego cienia dla użytkowników pergoli.

Nasza firma oferuje wykonanie nowoczesnych pergoli z lekkich, wytrzymałych stopów z aluminium. Dostępność do różnorodnych rozwiązań oraz materiałów umożliwia konstruowanie dowolnych zabudów tarasów zgodnie z życzeniem i potrzebami użytkowników. W poniższej galerii prezentujemy wiele pergoli wykonanych w różnych wariantach — wśród nich znalazła się m.in. pergola tarasowa lamelowa. Z przyjemnością wykonamy dla Państwa pergolę, dzięki której czas spędzony na tarasie będzie chwilą prawdziwego relaksu.

 

 

bezpłatna   wycena

 

 • Pergola ESSENTIAL

  Tarasola Essential to lekkie, oparte na solidnej konstrukcji, nowoczesne zadaszenie tarasowe. Produkt ten spełni wymagania wszystkich klientów, nawet tych najbardziej wymagających.

  Essential to zadaszenie typu bioclimatic, w pełni aluminiowe. Dach tworzą lamele obracane od 0° do 135°, które w pozycji zamkniętej chronią przed słońcem oraz deszczem. Regulacja kąta nachylenia lameli daje kontrolę nad światłem i umożliwia cyrkulację powietrza. Konstrukcja dostosowana jest do zabudowy ścian bocznych oraz wyposażenia w oświetlenie taśmowe LED, promienniki ciepła oraz czujniki pogodowe.

   

  bezpłatna   wycena

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola Technik PRO

  To nowa odsłona flagowego zadaszenia jakim jest Tarasola Technic.

  Model typu bioclimatic, w którym dach składa się z obracanych o 135° aluminiowych lameli. Płynna regulacja kąta nachylenia lameli daje pełną  kontrolę nad światłem słonecznym, umożliwia naturalną wentylację i swobodną cyrkulację powietrza.

  Dzięki wprowadzonym zmianom jest ono znacznie bardziej funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Zredukowanie do minimum połączeń śrubowych nadaje zadaszeniu nowoczesny charakter oraz sprawia, że jest ono przyjemne dla oka. Jego wyróżnikiem, który niewątpliwie wpływa na użyteczność oraz design jest zintegrowany system rolet wewnątrz ramy konstrukcji zadaszenia.  W efekcie konstrukcja zyskała minimalistyczną, kubiczną formę. Ponadto dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, wyposażenie zadaszenia jednocześnie w roletę typu screen i przeszklenia wygląda znacznie bardziej elegancko, ponieważ nie wymaga obecności oddzielnej kasety ZIP wystającej poza obrys konstrukcji.

   

  bezpłatna   wycena

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola CUBIC

  Solidna konstrukcja, kubiczna bryła, minimalistyczny i nowoczesny design to cechy charakterystyczne Tarasoli Cubic. Jest to zadaszenie, które łączy w sobie estetykę wykonania i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, nadmierne słońce, a nawet śnieg, co zapewnia komfort użytkowania. Zadaszenie występuje w dwóch wersjach: wolnostojącej i przyściennej, dzięki czemu z powodzeniem wpisuje się w zróżnicowane gusta oraz zagospodarowanie przestrzeni. Co więcej ma ono charakter modułowy pozwalający na rozbudowę, co sprawia, że jest ona ciekawym rozwiązaniem dla branży HoReCa. Każdy z modułów ma osobne poszycie. 

   

   

  bezpłatna   wycena

   

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola Elegancy

  Elegancy to ponadczasowa i wielofunkcyjna osłona strefy wypoczynku. Dzięki niej taras, ogródek restauracyjny czy patio stanie się najważniejszym miejscem do wypoczynku, imprezy czy rodzinnego obiadu.

  Zadaszenie wykonano z trójwarstwowej tkaniny Techprotect odpornej na deszcz, nagrzewanie i promienie UV. Konstrukcja składa się z aluminiowej podstawy, składanego jednospadowego dachu oraz daszka systemowego, który chroni materiał po zwinięciu. Elegancy wytrzymuje podmuchy wiatru nawet do 120 km/h. Woda deszczowa jest odprowadzana przez niewidoczny, zintegrowany z konstrukcją system orynnowania.
   

  bezpłatna   wycena

   

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola FLAT

  Tarasola Flat to rozwiązanie, które powstało z myślą o uwarunkowaniach współczesnej architektury. Zachowanie kątów prostych sprawia, że Flat doskonale wpisuje się w nowoczesną bryłę.

  Konstrukcja składa się z aluminiowych ekstrudowanych profili, tkaninowego zwijanego dachu oraz daszka systemowego, który osłania materiał po złożeniu. Zadaszenie w standardzie wykonane jest z trójwarstwowej tkaniny Techprotect, która jest w pełni wodoszczelna, w 100% zacieniająca, odporna na nagrzewanie i przenikanie promieni UV.  Dach tarasoli Flat został zaprojektowany w taki sposób, aby materiał cięty klinowo, mógł swobodnie odprowadzać wodę deszczową na jedną ze stron. Woda za pomocą rynny bocznej przekazywana jest do profili podporowych konstrukcji tarasoli i następnie  odprowadzana na zewnątrz. 

   

  bezpłatna   wycena

   

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola LIGHT

  Light to nowoczesny produkt dedykowany do zadaszeń średnich i dużych tarasów. Brak widocznych łączeń sprawia, że konstrukcja wygląda niezwykle lekko i futurystycznie. Po zwinięciu materiału zadaszenia nie ma widocznego pasa rynnowego.

  Konstrukcja wykonana z ekstrudowanych profili aluminiowych montowana jest wyłącznie do ściany budynku. Dzięki scaleniu prowadnic z profilami podporowymi bez widocznych łączeń otrzymujemy produkt o nowoczesnym i lekkim wyglądzie. Zadaszenie w standardzie wykonane jest z trójwarstwowej tkaniny technicznej Techprotect, która jest w pełni wodoszczelna, w 100% zacieniająca, odporna na nagrzewanie i przenikanie promieni UV. Tarasola posiada wbudowany daszek systemowy, który dodatkowo tworzy ochronę dla tkaniny po zwinięciu.

   

  bezpłatna   wycena

   

   

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola SIMPLE

  Tarasola Simple jest kompromisem między ceną a ciekawym wyglądem. Dobrze prezentuje się zarówno w nowoczesnym, jaki tradycyjnym otoczeniu. Jest przeznaczona głównie do małych, prywatnych inwestycji. Tarasola Simple to produkt sterowany manualnie lub za pomocą silnika elektrycznego, występujący tylko w wersji przyściennej. Aluminiowe profile modelu – prowadnice i nogi podporowe – zostały pomniejszone, aby nadać konstrukcji minimalistyczny wygląd. Jednospadowy dach umożliwia swobodny odpływ wody deszczowej do czoła zadaszenia, gdzie znajduje się system orynnowania. Pozornie skromna tarasola Simple jest modelem o wielu możliwościach. Zadaszenie przystosowane jest do zamontowania punktów świetlnych, rolet oraz promienników ciepła. Tworzy klimatyczne miejsce odpoczynku i relaksu bez obawy o zmieniające się warunki pogodowe.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Poznaj KOLORY DESKI
 • Pergola WAVE

  Tarasola Wave to lekkie zadaszenie tarasowe sterowane manualnie, które mimo wizualnej delikatności oparte jest na solidnej, aluminiowej konstrukcji. Tkanina, układająca się we wzór fali, tworzy dekoracyjny akcent, ale przede wszystkim chroni przed warunkami atmosferycznymi. Inspiracją dla twórców tej wersji tarasoli były drewniane pergole, dlatego nawiązując do korzeni szczególnie polecamy tarasole Wave w kolorze drewnopodobnym. Nie zatrzymaliśmy się jednak w przeszłości, lecz szukaliśmy współczesnych form. Pozornie sprzeczne elementy, jak aluminium i kolor drewna, proste kąty konstrukcji oraz kształt fali tkaniny, ostatecznie nadają całości cechy nowoczesnego i niebanalnego designu.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Poznaj KOLORY DESKI
 • CARPORTY

  Alternatywa dla garażu

  Carport to nowoczesna wiata garażowa wykonana z aluminiowych profili (nogi i rama) oraz blachy trapezowej (dach).

  -  to solidne, stałe zadaszenie z systemem odprowadzenia wody, które chroni auto przed słońcem, deszczem, wiatrem i śniegiem. Minimalistyczna forma, estetyczne wykończenie, bez widocznych elementów mocowania oraz wybór kolorów pozwala wpasować Carport w każde otoczenie.

  Sprawdź - jest to tańsze rozwiązanie niż budowa standardowego garażu.

  szybki i sprawny montaż w ciągu jednego dnia.

   

   

  zapytaj o bezpłatną   wycena

    Opcja z panelami fotowoltaicznymi 

  Stałe zadaszenie to nie tylko ochrona auta, ale również świetna  możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na dachu i wykorzystania powstałego prądu do zasilenia sprzętów w gospodarstwie domowym lub do ładowania  samochodu elektrycznego.

  W zestawie z panelami fotowoltaicznymi można dokupić ładowarkę w poziomie mocy do 22kW, 32A, 3-fazową z funkcją Demand Limitation Pro, umożliwiającą ładowanie z maksymalną dostępną mocą bez jej przekraczania.

   

  Wymiary

  Carport może być jednostanowiskowy o maksymalnych wymiarach 400×590 cm lub dwustanowiskowy 600×590 cm.

  Jest też możliwość zadaszenia dużej powierzchni, np. parkingów poprzez dostawianie kolejnych modułów.