Taras w duchu eko z deskami Ultrashield

taras z deski ultrashield

Piękny i funkcjonalny taras jest marzeniem wielu osób. W obecnych czasach pojawia się jeszcze jeden czynnik, który staje się ważny także w trakcie tworzenia takiej konstrukcji – ekologia. Dbałość o środowisko może mieć swoje odzwierciedlenie w wyborze komponentów do budowy, a także w samym wystroju tej wyjątkowej przestrzeni.

Czym jest taras?

Taras jest częścią budynku, która mieści się poza jego głównym obrysem. Zazwyczaj znajduje się on na parterze. Jest to przestrzeń stworzona z myślą o wypoczynku i komfortowym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Taras daje duże możliwości aranżacyjne, dlatego mogą pojawić się na nim odpowiednie meble. Efektowne jest także przystrojenie tej przestrzeni roślinami.

Deska kompozytowa na tarasie

Ta specyficzna przestrzeń narażona jest na zmieniające się warunki pogodowe. Musi mierzyć się z niską temperaturą w trakcie zimy oraz z gorącem w lecie. Zagrożenie dla niej stanowią także opady deszczu, wilgoć, ale i promieniowanie słoneczne, które może spowodować wypłowienie koloru podłogi. Dlatego jednym z najistotniejszych aspektów przy projektowaniu tarasu jest wybór materiału na posadzkę. Musi być on bardzo trwały. W przypadku chęci posiadania tarasu zgodnego z założeniami ekologii należy pamiętać też o wyborze rozwiązaniach korzystnych dla środowiska. Wiele osób marzy o naturalnej, drewnianej podłodze, która nada przestrzeni niesamowitego klimatu. Drewno wymaga jednak dość częstych i systematycznych prac konserwatorskich, by służyło przez lata. Trzeba wiedzieć, jak się z nim obchodzić oraz mieć na jego pielęgnację czas. Jedną z alternatywnych propozycji, łączącą funkcjonalność, ekologię i zapewnienie wyglądu porównywalnego do naturalnego drewna, jest kompozyt Ultrashield Naturale. Powstał on z myślą o spełnieniu specyficznych wymagań tarasowego obszaru przy zachowaniu ekologicznych standardów oraz wykończenia. Przypomina on wyglądem drewniane deski, ale nie wymaga konserwacji.

Deski Ultrashield Naturale

Ultrashield to polimerowy kompozyt drugiej generacji. Deski tego typu składają się z powłoki i rdzenia. Ta pierwsza jest wynikiem zaawansowanej technologii polimerowej. Ma za zadanie chronić produkt przed zarysowaniami, utratą koloru czy plamami. Okala całą powierzchnię deski, dlatego stanowi także ochronę przed wilgocią i pleśnią. Rdzeń z kolei tworzony jest z połączenia włókna drzewnego oraz gęstego polietylenu (HDPE). Plastik zawarty w rdzeniu powstał w wyniku recyklingu. Niezbędnym składnikiem są też substancje wiążące. Zarówno rdzeń, jak i powłoka w deskach Ultrashield wytłaczane są razem w formie w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu można zrezygnować z zastosowania klejów oraz innych substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Nowoczesna technologia pozwala osiągnąć wytrzymały, odporny produkt, który będzie pięknie prezentował się przez lata, a dodatkowo przyczyni się do dbania o środowisko. Deska bowiem pozyskana jest w dużej części z tworzyw z recyklingu i sama także może zostać ponownie
przetworzona.

EKO wygląd

Deski Ultrashield nie tylko są przyjazne środowisku, ale pomogą także stworzyć naturalny klimat, który oddaje ducha ekologii. Styl eko to przemyślane rozwiązania oraz kolory ziemi, a dzięki temu, że kompozyt dostępny jest w różnych odcieniach, można dopasować odpowiedni kolor odpowiadający projektowi lub osobistym preferencjom. Deski te świetnie imitują drewno, przez co taras wygląda równie atrakcyjnie jak ten „prawdziwy” drewniany. Dla klimatu warto doposażyć taras w meble i elementy dekoracji także wykonane z ekologicznych materiałów – doskonale sprawdzi się wiklina, len czy bawełna.

Taras może być swoista oazą, do której chętnie będziemy wracać, by z bliskimi lub samotnie spędzić czas i wziąć głęboki oddech. To przestrzeń, w której wygodnie można delektować się świeżym powietrzem. Wykorzystanie nowego, ekologicznego rozwiązania w zakresie podłogi tarasowej, jakim jest kompozyt Ultrashield, to zapewnienie pięknego, wytrzymałego i funkcjonalnego tarasu na wiele lat.