PERGOLA

Tarasola

Korzystanie z tarasu jest wyjątkowo relaksujące, dające wytchnienie, zwłaszcza w otoczeniu pięknej zieleni. Czasami tę radość zaburzyć mogą rażące w oczy promienie słoneczne i nieznośny upał. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest budowa pergoli. Pergole stosowano już w architekturze ogrodowej średniowiecza. Współcześnie są to wolnostojące konstrukcje przypominające altanę. Mają one na celu zapewnienie ochrony przed słońcem i deszczem. Najczęściej budowane są z elementów drewnianych lub metalowych. Ażurowa konstrukcja pozwala na dowolne regulowanie dopływu światła słonecznego padającego na taras, co sprzyja tworzeniu przyjemnego cienia dla użytkowników pergoli.

Nasza firma oferuje wykonanie nowoczesnych pergoli z lekkich, wytrzymałych stopów z aluminium. Dostępność do różnorodnych rozwiązań oraz materiałów umożliwia konstruowanie dowolnych zabudów tarasów zgodnie z życzeniem i potrzebami użytkowników. W poniższej galerii prezentujemy wiele pergoli wykonanych w różnych wariantach — wśród nich znalazła się m.in. pergola tarasowa lamelowa. Z przyjemnością wykonamy dla Państwa pergolę, dzięki której czas spędzony na tarasie będzie chwilą prawdziwego relaksu.

 

 

bezpłatna   wycena

 

 • ESSENTIAL

  Tarasola Essential to lekkie, oparte na solidnej konstrukcji, nowoczesne zadaszenie tarasowe. Produkt ten spełni wymagania wszystkich klientów, nawet tych najbardziej wymagających.

  Essential to zadaszenie typu bioclimatic, w pełni aluminiowe. Dach tworzą lamele obracane od 0° do 135°, które w pozycji zamkniętej chronią przed słońcem oraz deszczem. Regulacja kąta nachylenia lameli daje kontrolę nad światłem i umożliwia cyrkulację powietrza. Konstrukcja dostosowana jest do zabudowy ścian bocznych oraz wyposażenia w oświetlenie taśmowe LED, promienniki ciepła oraz czujniki pogodowe.

   

  bezpłatna   wycena

  Czytaj całość
 • Technik PRO

  To nowa odsłona flagowego zadaszenia jakim jest Tarasola Technic. Dzięki wprowadzonym zmianom jest ono znacznie bardziej funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Zredukowanie do minimum połączeń śrubowych nadaje zadaszeniu nowoczesny charakter oraz sprawia, że jest ono przyjemne dla oka. Jego wyróżnikiem, który niewątpliwie wpływa na użyteczność oraz design jest zintegrowany system rolet wewnątrz ramy konstrukcji zadaszenia.  W efekcie konstrukcja zyskała minimalistyczną, kubiczną formę. Ponadto dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, wyposażenie zadaszenia jednocześnie w roletę typu screen i przeszklenia wygląda znacznie bardziej elegancko, ponieważ nie wymaga obecności oddzielnej kasety ZIP wystającej poza obrys konstrukcji.

  W tym modelu zmodyfikowano i opatentowano również system odprowadzania wody z lameli wprowadzając bardziej zaawansowane rozwiązania mające na celu redukcję rozchlapywania się kropel oraz dostawania się ich pod zadaszenie. Uszczelniono go, by odprowadzana woda była niewidoczna dla oka, dzięki zastosowaniu specjalnych powierzchni wyłapujących krople w lamelach. Wprowadzone modyfikacje znacznie podnoszą komfort użytkowania oraz sprawiają, że zadaszenie jest bardziej odporne na zmiany warunków atmosferycznych. Dzięki temu Tarasola Technic Pro jest konstrukcją niemal całoroczną, której montaż jest łatwiejszy niż obecnego modelu – Tarasoli Technic.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Czytaj całość
 • CUBIC

  Solidna konstrukcja, kubiczna bryła, minimalistyczny i nowoczesny design to cechy charakterystyczne Tarasoli Cubic. Jest to zadaszenie, które łączy w sobie estetykę wykonania i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, nadmierne słońce, a nawet śnieg, co zapewnia komfort użytkowania. Zadaszenie występuje w dwóch wersjach: wolnostojącej i przyściennej, dzięki czemu z powodzeniem wpisuje się w zróżnicowane gusta oraz zagospodarowanie przestrzeni. Co więcej ma ono charakter modułowy pozwalający na rozbudowę, co sprawia, że jest ona ciekawym rozwiązaniem dla branży HoReCa. Każdy z modułów ma osobne poszycie. 

   

  Nowy, dwuwarstwowy dach z napiętą tkaniną sprawia, że tarasola Cubic jest spójną designersko konstrukcją, tworząc geometryczną formę. Dopełnieniem jest pełna automatyka, która gwarantuje sprawne i wygodne sterowanie elementami takimi jak rolety, promienniki ciepła, czy oświetlenie, które w tym modelu może być umieszczone liniowo na całej szerokości dachu. 

   

  Dodatkowo patentem został objęty zaawansowany system odprowadzania wody z uwzględnieniem specjalnej konstrukcji dachu, redukujący rozchlapywanie kropel i tym samym dostawanie się ich pod zadaszenie.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Czytaj całość
 • Elegancy

  Elegancy to ponadczasowa i wielofunkcyjna osłona strefy wypoczynku. Dzięki niej taras, ogródek restauracyjny czy patio stanie się najważniejszym miejscem do wypoczynku, imprezy czy rodzinnego obiadu.

   

  Zadaszenie wykonano z trójwarstwowej tkaniny Techprotect odpornej na deszcz, nagrzewanie i promienie UV. Konstrukcja składa się z aluminiowej podstawy, składanego jednospadowego dachu oraz daszka systemowego, który chroni materiał po zwinięciu. Elegancy wytrzymuje podmuchy wiatru nawet do 120 km/h. Woda deszczowa jest odprowadzana przez niewidoczny, zintegrowany z konstrukcją system orynnowania. Produkt dostosowany jest do zamontowania rolet, zabudowy szklanej, oświetlenia czy promienników ciepła, co pozwala na dowolną modyfikację patio. Łączenie modułowe sprawia, że tarasolą można osłonić dowolnie dużą powierzchnię. Tarasola Elegancy pozostaje funkcjonalna od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Czytaj całość
 • FLAT

  Tarasola Flat to rozwiązanie, które powstało z myślą o uwarunkowaniach współczesnej architektury. Zachowanie kątów prostych sprawia, że Flat doskonale wpisuje się w nowoczesną bryłę.

  Konstrukcja składa się z aluminiowych ekstrudowanych profili, tkaninowego zwijanego dachu oraz daszka systemowego, który osłania materiał po złożeniu. Zadaszenie w standardzie wykonane jest z trójwarstwowej tkaniny Techprotect, która jest w pełni wodoszczelna, w 100% zacieniająca, odporna na nagrzewanie i przenikanie promieni UV.  Dach tarasoli Flat został zaprojektowany w taki sposób, aby materiał cięty klinowo, mógł swobodnie odprowadzać wodę deszczową na jedną ze stron. Woda za pomocą rynny bocznej przekazywana jest do profili podporowych konstrukcji tarasoli i następnie  odprowadzana na zewnątrz. 

  Konstrukcja, która wizualnie wyróżnia się lekkością i prostotą, w rzeczywistości jest bardzo solidna, dostosowana do trudnych i zmiennych warunków pogodowych.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Czytaj całość
 • LIGHT

  Light to nowoczesny produkt dedykowany do zadaszeń średnich i dużych tarasów. Brak widocznych łączeń sprawia, że konstrukcja wygląda niezwykle lekko i futurystycznie. Po zwinięciu materiału zadaszenia nie ma widocznego pasa rynnowego.

  Konstrukcja wykonana z ekstrudowanych profili aluminiowych montowana jest wyłącznie do ściany budynku. Dzięki scaleniu prowadnic z profilami podporowymi bez widocznych łączeń otrzymujemy produkt o nowoczesnym i lekkim wyglądzie. Zadaszenie w standardzie wykonane jest z trójwarstwowej tkaniny technicznej Techprotect, która jest w pełni wodoszczelna, w 100% zacieniająca, odporna na nagrzewanie i przenikanie promieni UV. Tarasola posiada wbudowany daszek systemowy, który dodatkowo tworzy ochronę dla tkaniny po zwinięciu. W systemie można zastosować wyposażenie dodatkowe w postaci zintegrowanego oświetlenia oraz promienników ciepła. Tarasola Light to model skrojony na miarę potrzeb wymagającego klienta do osłony przed słońcem i deszczem.

   

  bezpłatna   wycena

   

   

  Czytaj całość
 • SIMPLE

  Tarasola Simple jest kompromisem między ceną a ciekawym wyglądem. Dobrze prezentuje się zarówno w nowoczesnym, jaki tradycyjnym otoczeniu. Jest przeznaczona głównie do małych, prywatnych inwestycji. Tarasola Simple to produkt sterowany manualnie lub za pomocą silnika elektrycznego, występujący tylko w wersji przyściennej. Aluminiowe profile modelu – prowadnice i nogi podporowe – zostały pomniejszone, aby nadać konstrukcji minimalistyczny wygląd. Jednospadowy dach umożliwia swobodny odpływ wody deszczowej do czoła zadaszenia, gdzie znajduje się system orynnowania. Pozornie skromna tarasola Simple jest modelem o wielu możliwościach. Zadaszenie przystosowane jest do zamontowania punktów świetlnych, rolet oraz promienników ciepła. Tworzy klimatyczne miejsce odpoczynku i relaksu bez obawy o zmieniające się warunki pogodowe.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Czytaj całość
 • WAVE

  Tarasola Wave to lekkie zadaszenie tarasowe sterowane manualnie, które mimo wizualnej delikatności oparte jest na solidnej, aluminiowej konstrukcji. Tkanina, układająca się we wzór fali, tworzy dekoracyjny akcent, ale przede wszystkim chroni przed warunkami atmosferycznymi. Inspiracją dla twórców tej wersji tarasoli były drewniane pergole, dlatego nawiązując do korzeni szczególnie polecamy tarasole Wave w kolorze drewnopodobnym. Nie zatrzymaliśmy się jednak w przeszłości, lecz szukaliśmy współczesnych form. Pozornie sprzeczne elementy, jak aluminium i kolor drewna, proste kąty konstrukcji oraz kształt fali tkaniny, ostatecznie nadają całości cechy nowoczesnego i niebanalnego designu.

   

  bezpłatna   wycena

   

  Czytaj całość