Elewacja z deski opalanej

Deska opalana -  Shou Sugi Ban

 - znana także jako Yakisugi, to tradycyjna japońska technika wypalania drewna, która zrodziła się jako efekt przekonania o zwiększonej trwałości oraz ochronie przed grzybami i szkodnikami mocno  opalanych desek. Dodatkowym aspektem, który wpłynął na jej rozpowszechnienie i stosowanie do dziś nie tylko w Japonii, są niezwykle atrakcyjne efekty wizualne, jakie uzyskuje się podczas opalania desek ogniem. Co więcej, drewno opalane techniką Shou Sugi Ban słynie z tego, że – dzięki temu zabiegowi – utrzymuje swoją trwałość przez około 50-60 lat, co stanowi dodatkowy argument na rzecz jego rosnącej popularności. Nic więc dziwnego, że Shou Sugi Ban doskonale nadaje się do stworzenia wytrzymałej, odpornej na czynniki zewnętrzne elewacji z drewna palonego.                                                                                                                             

Wypalanie drewna , choć nierzadko kojarzone z procesem destrukcyjnym, w rzeczywistości służy wykorzystaniu go do stworzenia niezwykle atrakcyjnego wizualnie materiału o wielu korzystnych właściwościach. Opalanie desek impregnuje je, uodparnia na szkodliwe czynniki zewnętrzne, ale jednocześnie nie blokuje wymiany gazowej, dzięki czemu w pomieszczeniach wykończonych naszymi deskami palonymi panuje korzystny mikroklimat. Drewno palone techniką Yakisugi jest też doskonałym izolatorem ciepła, a do tego opiera się działaniu szkodliwych promieni UV oraz wilgoci.

Deska opalana ogniem

Osiągnięcie mistrzostwa w sztuce malowania drewna ogniem i barwnikami zajmuje wiele lat pracy, ale efekt jest tego wart. Każda deska opalana ogniem jest jedyna i niepowtarzalna, bo w czasie wypalania zaznacza się wyraźnie usłojenie i kontrastowe rysunki drewna. Technika wypalania, w której się specjalizujemy, oferuje wiele możliwości wykończenia drewna: od najbardziej wypalonego z wyraźną teksturą, po gładkie drewno malowane ogniem i kolorem. Opalanie desek służy podkreśleniu piękna drewna, jego autentyczności i faktury, co w połączeniu z wymienionymi wyżej walorami użytkowymi czyni je coraz chętniej wybieranym produktem aranżacyjnym, stanowiącym znakomitą alternatywę dla powszechnie wykorzystywanych materiałów.

 

Gatunek: modrzew , dąb , thermososna, świerk

Szerokość: 120mm (pióro-wpust), 130mm (profil prosty)  /  do ustalenia
 
Grubość:  do ustalenia 
 
Profil: pióro-wpust, profil prosty
 
Zastosowanie: Wewnętrzne, Zewnętrzne

 

bezpłatna   wycena

 

 

  • light

  • light

  • natural

  • natural

  • strong

  • strong