Elewacja kompozytowa i drewniana

Elewacje z deski kompozytowej

Elewacja domu to jego wizytówka, element decydujący o charakterze i wystroju budynku. Właściciele budynków przywiązują do tego dużą wagę, a architekci starają się zaprojektować elewację atrakcyjną architektonicznie, a jednocześnie trwałą i praktyczną. Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku jest wykonanie elewacji z deski kompozytowej. Walory desek kompozytowych sprawiają, że są one jednym z ciekawszych materiałów na wykończenie elewacji budynków. Kompozytowy materiał wymaga tylko minimalnej pielęgnacji i jest objęty wieloletnią, ograniczoną gwarancją producenta. Deska elewacyjna jest wytrzymała, odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Zalety systemu elewacji kompozytowych

- trwała i estetyczna ochronę ścian

- element dekoracyjny.

- szeroka gama kolorów.

- proste w montażu

- odporne na insekty i warunki atmosferyczne

- łatwość w utrzymaniu czystości

- możliwość łączenia z innymi materiałami elewacyjnymi.

Deski elewacyjne easyWall są innowacyjnym produktem łączącym naturalność drewna z nowoczesną technologią. Połączenie drewna i tworzyw sztucznych gwarantuje powstanie materiału odpornego na wodę i warunki atmosferyczne oraz łatwego w utrzymaniu i użytkowaniu. Nasze deski składają się w 60 % z pyłu drzewnego oraz 30 % polietylenu podwyższonej gęstości, czyli HDPE. Pozostałe 10% stanowią barwnik, stabilizatory oraz filtr UV zabezpieczający deski przed płowieniem.

Deski elewacyjne kompozytowe często wybierane są jako alternatywa dla klasycznego drewna. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwa pielęgnacja. W odróżnieniu od surowego drewna deski kompozytowe nie wymagają corocznego olejowania. System desek elewacyjnych easyWALL charakteryzuje się wyjątkowo łatwym montażem, który można wykonać samodzielnie.  Kompozytowe deski elewacyjne easyWALL to idealne rozwiązanie dla osób ceniących komfort, atrakcyjny design oraz wysoką jakość materiału. Poproś o indywidualną wycenę

 • deska klasyczna Ultrashield

 • deska 3d Ultrashield

 • Ultrashield deska elewacyjna

  Deski Kompozytowe  ELEWACYJNE Ultra Shield  są pokryte zaawansowaną warstwą polimerową. Deska posiada złożoną osłonę, otaczającą jej wszystkie cztery boki wokół jej wewnętrznego rdzenia. Osłonę i rdzeń wytłacza się w formie, przy użyciu bardzo wysokich temperatur. Dzięki temu nie używa się klejów oraz substancji chemicznych, które są szkodliwe.

  - są osłonięte ze wszystkich stron, co dodatkowo chroni je przed wilgocią, pleśnią oraz grzybami.

  Wysokość:  1,3 cm
  Szerokość: 14,2 cm

  Deska występuje w długościach: 2,8  m

   

  NOWOŚĆ - profil 3D

  ULTRASHIELD – deska elewacyjna UH46

   

   bezpłatna  WYCENA 

  Czytaj całość
 • SEQO

  Najbardziej zaawansowana technologia produkcji deski kompozytowej pozwoliła nam uzyskać produkt najbardziej odporny na warunki atmosferyczne - Deski Seqo Premium.

  Jedyna taka deska na rynku - najbardziej odporna, a przy tym do złudzenia przypominająca drewno.

  Deski SEQO Premium są produkowane wyłącznie przy użyciu technologii przyjaznych dla środowiska i składają się wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu.

   

  Możesz wybrać jedną z dwóch unikalnych powierzchni i 6 wariantów kolorystycznych.

   

  SPECYFIKACJA:

   

  szerokość = 72 mm  /  85 mm

  grubość  =  11 mm   /  13 mm

  Czytaj całość
 • Thermo Wood

  Deski elewacyjne

   

  Deska ThermoWood  jest stabilna i trwała, dlatego świetnie nadaje się na fasady i okładziny ścian. Ze względu na lepsze właściwości skandynawskie drewno iglaste ThermoWood  może być z powodzeniem stosowane również w klimacie gorącym jak i wilgotnym. Wszystkie deski obiciowe posiadają europejski znak CE. Dzięki większej odporności na warunki atmosferyczne, ThermoWood wykazuje lepszą trwałość wszelkich aplikacji ochronnych, zarówno bezbarwnych powłok olejowych zawierających filtr UV, jak i koloryzujących warstw malarskich.