CROSWOOD

Kompozyt Resysta 

Deska kompozytowa Resysta jest efektem złożonego projektu, którego celem było stworzenie produktu imitującego drewno, przyjaznego dla środowiska, a także odpornego na działanie promieni UV, deszcz, śnieg czy słoną wodę.

Dzięki pracy i wieloletniemu doświadczeniu technologów z firmy Resysta oraz INEOS Compounds, udało się stworzyć takie tworzywo, którego zastosowania wykraczają szeroko poza możliwości samego drewna.

Za wyjątkowe cechy trwałego kompozytu Resysta odpowiada jego skład: 60% łuski ryżowej, 22% soli i 18% oleju mineralnego. Opracowanie procedury PTRH – technologii umożliwiającej połączenie włókna naturalnego oraz polimeru sprawiło, że unikalne właściwości krzemianów pochodzących z łuski ryżowej mogły zostać zawarte w mieszance. Dlatego też Resysta nie wchłania wody – co oznacza też, że się nie ulega degradacji.

KOLORYSTYKA - Resysta barwiona jest powierzchniowo, co zapewnia jej dodatkowy atut w postaci nieograniczonych możliwości kolorystycznych. Dostępna jest zarówno w naturalnym kolorze, jak i praktycznie w każdej innej barwie – od żółtobrązowego dębu, idąc przez ciemnobrązowy, kończąc na czarnobrązowych odcieniach drewna egzotycznego. Możliwy jest również zakup w kolorze niebieskiego, zielonego czy ekstrawaganckiej czerwieni. Farby na bazie wody używane do barwienia paneli kompozytowych Resysta są całkowicie bezwonne i szybkoschnące. Ich formuła została opracowana specjalnie na nasze potrzeby, aby zapewnić długotrwałą odporność na skutki promieniowania UV, na co udzielamy 15-letniej gwarancji. Dzięki temu Resysta może być używana jako zamiennik elewacji drewnianej, tarasu z WPC czy stanowić alternatywę dla klasycznych parapetów zewnętrznych.

 

Kod produktu:  DKG125.22

Przeznaczenie:  podłogi, tarasy

Wymiary:  124 mm x 21 mm

Waga:  2,45 kg/mb

Zapotrzebowanie na 1 m2:  ~8 mb

Dostępne struktury powierzchni: 

  • szlifowana
  • ryflowana
  • szczotkowana