Cedral

Co to jest CEDRAL?

CEDRAL jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych systemów elewacyjnych.

Deska elewacyjna

Proste połączenie celulozy drzewnej, syntetycznych włókien, wody i cementu sprawia, że włóknocement to jeden z najbardziej ekologicznych, uniwersalnych materiałów budowlanych dostępnych na rynku. Umożliwia projektowanie elastycznych i nowoczesnych elewacji. Ponadto deska elewacyjna CEDRAL należy do niedrogich w utrzymaniu. To właśnie dlatego cieszy się popularnością wśród architektów i projektantów, którzy chętnie sięgają po deski CEDRAL podczas tworzenia zachwycających fasad.

Wielowarstwowa struktura złożona z włókien doskonale podtrzymuje cement oraz inne lite materiały, zapewniając wyjątkową stabilność tworzywa i pozwalając na uzyskanie warstwy znacznie cieńszej od betonu. Włóknocement jest również dużo bardziej podatny na kształtowanie niż podobne wyroby naturalne, dzięki czemu deska elewacyjna może być łatwiej przycinana podczas budowy.

Cechy desek elewacyjnych CEDRAL

  • wyglądem przypominają naturalne drewno, a przy tym pozbawione są wszystkich wad naturalnego tworzywa,
  • należą do prostych w montażu,
  • stanowią atrakcyjną alternatywę dla PVC, drewna i tradycyjnych systemów elewacyjnych,
  • występują w bardzo szerokiej palecie kolorów,
  • są odporne na wpływ warunków zewnętrznych (gnicie, obecność szkodników, promienie UV).

Co wyróżnia CEDRAL na tle innych elewacji:

1. Szybki, łatwy i różnorodny montaż – w układzie pionowym, poziomym, na zakładkę lub ze szczelinami.

2. Wysoka stabilność wymiarow – bez względu na zmieniające się warunki atmosferyczne, również w wieloletnim okresie użytkowania.

3. Neutralność wobec środowiska naturalnego – wykonanie z włóknocementu, który nie zawiera i nie emituje szkodliwych gazów.

4. 10-letnia gwarancja – fabrycznie zabezpieczenie farbą ochronną w wybranym kolorze (koszty utrzymania w okresie gwarancyjnym są bardzo niskie).

5. Niepalność A2 – materiał nadaje się do stosowania w budynkach każdego rodzaju i na dowolnej wysokości.

CEDRAL znajdzie zastosowanie nie tylko jako trwała i nowoczesna elewacja. Produktu można użyć także do budowy: ogrodzeń i parkanów, balustrad, narożników, okiennic, podbitek dachowych, desek czołowych lub szczytowych.

Galeria CEDRAL